18/1 - 19/1

Dommerkursus

Kursus i Kolding for alle officials

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 4/1

19/1

Kolding Cup 2019

(Klik for mere info)

 


25/1 - 27/1

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 4. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 21/1

26/1

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)


26/1

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 13:00 i (?) ifm. Udviklingstruppens samling.

Der kan tages prøve i motorik, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til.

Tilmeldingsfrist 24/1

2/2

Trænerkurser & netværksmøde

(Klik for mere info)


8/2 - 9/2

Aarhus Open 2019

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 22/1

9/2

Nordjysk Brydering

(Klik for mere info)


11/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 18:00 i Åbyhallen ifm. træningssamling efter Aarhus Open.

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: (?). Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til.

Tilmeldingsfrist 9/2

22/2 - 24/2

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 5. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 18/2

24/2

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 15/2

2/3

Niels Ebbesens Cup 2019

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 25/2

2/3

Freestyle Challenge 2019

(Klik for mere info)


9/3

AIR Cup 2019

(Klik for mere information)


15/3 - 16/3

Thor Masters 2019

Internationalt seniorstævne på Nykøbing Falster


16/3

KLUBkompetencer

(Klik for mere info)


30/3 - 31/3

DM: Børn/ungdom

(Klik for mere information)


6/4

DM: Senior 2019

(Klik for mere information)


12/4 - 14/4

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 6. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 8/4

4/5

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)


4/5 - 5/5

Nordjysk Brydering Festival 2019

(Klik for mere info)


26/10 - 27/10

Odin Challenge 2019

(Klik for mere info)


7/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2019

Afholdes på Nykøbing Falster

(Mere information følger)


21/3 - 22/3

DM børn/unge 2020

(Klik for mere info)


5/12

DM holdmesterskaber

(Klik for mere info)