18/1 - 19/1

Dommerkursus

Kursus i Kolding for alle officials

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 4/1

19/1

Kolding Cup 2019

(Klik for mere info)

 


25/1 - 27/1

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 4. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 21/1

26/1

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)


26/1

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 13:00 i (?) ifm. Udviklingstruppens samling.

Der kan tages prøve i motorik, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til.

Tilmeldingsfrist 24/1

2/2

Trænerkurser & netværksmøde

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 28/1

8/2 - 9/2

Aarhus Open 2019

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 22/1

9/2

Nordjysk Brydering

(Klik for mere info)


11/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 18:00 i Åbyhallen ifm. træningssamling efter Aarhus Open.

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: (?). Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til.

Tilmeldingsfrist 9/2

15/2

Wrestling Kids (AFLYST)

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 7/2

22/2 - 24/2

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 5. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 18/2

23/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 13:00 i Kolding ifm. Udviklingstruppens samling.

Der kan tages prøve i motorik, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Tilmeldingsfrist 21/2

24/2

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 15/2

2/3

Niels Ebbesens Cup 2019 (AFLYST)

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 25/2

2/3

Freestyle Challenge 2019 (AFLYST)

(Klik for mere info)


2/3

Nordjysk Brydering

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 23/2

9/3

AIR Cup 2019

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 3/3

9/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 12:00 lørdag d. 9/3-19 i Nykøbing F. v. Håkan Nyblom.  

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: sølv.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


10/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 10:00 søndag d. 10/3-19 i Frederiksværk v. Anne Christensen.

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: sølv (fristil).

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


12/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 18:30 tirsdag d. 12/3-19 i Roskilde v. Luca Holt.

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: sølv.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


15/3 - 16/3

Thor Masters 2019

Internationalt seniorstævne på Nykøbing Falster


16/3

KLUBkompetencer

(Klik for mere info)


20/3

Netværksmøde: Kampsport

Tilmeldingsfrist 12/3

23/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 12:00 tirsdag d. 23/3-19 i Thrott v. Jesper Hansen.

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: bronze og sølv (GR).

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


30/3 - 31/3

DM: Børn/ungdom

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 18/3

6/4

DM: Senior 2019

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 25/3

12/4 - 14/4

Træningssamling for Udviklingstruppen

Sæsonens 6. træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 8/4

26/4

Wrestling Kids

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 22/4

4/5

Brydecentrum Fyn & Jylland

(Klik for mere info)


4/5 - 5/5

Nordjysk Brydering Festival 2019

(Klik for mere info)


25/5

R-møde 2019

(Klik på linket for mere info)

Tilmeldingsfrist 10/5

6/9 - 8/9

KIF Brydelejr 2019

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 1/9

7/9 - 8/9

Dommer/listeførerkursus

Dommerkursus for både nuværende dommere samt nye dommeraspiranter.

Tilmeldingsfrist 24/8

5/10

Alsia Cup 2019

Cupstævne der afholdes i Sønderborg

Tilmeldingsfrist 24/9

11/10 - 12/10

Bjørnecup 2019

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 30/9

26/10 - 27/10

Odin Challenge 2019

(Klik for mere info)


16/11

Venne Cup 2019

International turnering for puslinge, drenge, "ungdom+" samt pigebrydere.

Tilmeldingsfrist 4/11

7/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2019

Afholdes på Nykøbing Falster

(Mere information følger)