Fælles aktivitetsoversigt for Brydedanmark 2016-2017

Ny fælles aktivitetsoversigt - med alle de stævner du kender!

Se om det stævne du gerne vil arrangere, stadig er ledigt inde i DBs kalender. Læs forklaringen til de forskellige stævnetyper her. Spørgsmål kan rettes til info@brydning.dk

September

1 Torsdag  
2 Fredag Brydelejr i Kolding 
3 Lørdag Brydelejr i Kolding 
4 Søndag Brydelejr i Kolding 
5 Mandag  
6 Tirsdag  
7 Onsdag  
8 Torsdag  
9 Fredag  
10 Lørdag Dommerkursus, Mini-stævne
11 Søndag Dommerkursus, Mini-stævne
12 Mandag  
13 Tirsdag  
14 Onsdag  
15 Torsdag  
16 Fredag  
17 Lørdag Kredsturnering 
18 Søndag Kredsturnering, Nat. Klubudviklings Netværk
19 Mandag  
20 Tirsdag  
21 Onsdag  
22 Torsdag  
23 Fredag U-trup,
24 Lørdag U-trup, Trænerkursus
25 Søndag U-trup,
26 Mandag  
27 Tirsdag  
28 Onsdag  
29 Torsdag  
30 Fredag Wrestling Kids 

Oktober

1 Lørdag Alsia Cup, (Öls GP)
2 Søndag  
3 Mandag  
4 Tirsdag  
5 Onsdag  
6 Torsdag  
7 Fredag  
8 Lørdag Mini-stævne
9 Søndag Trænerkursus, Mini-stævne
10 Mandag  
11 Tirsdag  
12 Onsdag  
13 Torsdag  
14 Fredag  
15 Lørdag (Brandenburger Cup)
16 Søndag  
17 Mandag Team 2020, Optaktsamling t. Bjørne Cup  
18 Tirsdag Team 2020, Optaktsamling t. Bjørne Cup  
19 Onsdag Team 2020, Optaktsamling t. Bjørne Cup  
20 Torsdag Team 2020, Optaktsamling t. Bjørne Cup  
21 Fredag Team 2020, Optaktsamling t. Bjørne Cup  
22 Lørdag Bjørne Cup
23 Søndag Bjørne Cup
24 Mandag  
25 Tirsdag  
26 Onsdag  
27 Torsdag  
28 Fredag U-trup, Wrestling Kids 
29 Lørdag U-trup, Kredsturnering, (Klippan Cup) 
30 Søndag U-trup,  
31 Mandag

November

1 Tirsdag  
2 Onsdag  
3 Torsdag  
4 Fredag  
5 Lørdag H.C. Andersen Cup
6 Søndag  
7 Mandag  
8 Tirsdag  
9 Onsdag  
10 Torsdag  
11 Fredag  
12 Lørdag NBK Cup
13 Søndag Nat. Klubudviklings Netværk
14 Mandag  
15 Tirsdag  
16 Onsdag  
17 Torsdag  
18 Fredag  
19 Lørdag Venne Cup
20 Søndag  
21 Mandag  
22 Tirsdag  
23 Onsdag  
24 Torsdag  
25 Fredag Team 2020, Wrestling Kids 
26 Lørdag Team 2020, Kredsturnering
27 Søndag Team 2020, Nat. Klubudviklings Netværk, 
28 Mandag  
29 Tirsdag  
30 Onsdag

December

1 Torsdag  
2 Fredag  
3 Lørdag DM Hold: D-U/J
4 Søndag  
5 Mandag  
6 Tirsdag  
7 Onsdag  
8 Torsdag  
9 Fredag  
10 Lørdag Kredsturnering
11 Søndag  
12 Mandag  
13 Tirsdag  
14 Onsdag  
15 Torsdag  
16 Fredag U-trup & trænerk. Wrestling Kids, Team 2020
17 Lørdag U-trup & trænerk. Mini-stævne, Team 2020
18 Søndag U-trup & trænerkursus, Team 2020
19 Mandag  
20 Tirsdag  
21 Onsdag  
22 Torsdag  
23 Fredag  
24 Lørdag  
25 Søndag  
26 Mandag  
27 Tirsdag  
28 Onsdag  
29 Torsdag  
30 Fredag  
31 Lørdag

Januar

1 Søndag  
2 Mandag  
3 Tirsdag  
4 Onsdag  
5 Torsdag  
6 Fredag  
7 Lørdag Mini-stævne (Wetter Cup)
8 Søndag  
9 Mandag  
10 Tirsdag  
11 Onsdag  
12 Torsdag  
13 Fredag  
14 Lørdag  
15 Søndag Kredsturnering  
16 Mandag  
17 Tirsdag  
18 Onsdag  
19 Torsdag  
20 Fredag  
21 Lørdag Kolding Cup, Klippan Cup
22 Søndag Kolding Cup, Mini-stævne
23 Mandag  
24 Tirsdag  
25 Onsdag  
26 Torsdag  
27 Fredag U-trup, Wrestling Kids
28 Lørdag U-trup, Nat. Klubudviklings Netværk
29 Søndag U-trup
30 Mandag  
31 Tirsdag

Februar

1 Onsdag  
2 Torsdag  
3 Fredag  
4 Lørdag  
5 Søndag  
6 Mandag  
7 Tirsdag  
8 Onsdag  
9 Torsdag  
10 Fredag  
11 Lørdag Århus Open (Robban Cup)
12 Søndag Århus Open
13 Mandag  
14 Tirsdag  
15 Onsdag  
16 Torsdag  
17 Fredag Udviklingstrup
18 Lørdag Udviklingstrup
19 Søndag Udviklingstrup, Trænerkursus
20 Mandag  
21 Tirsdag  
22 Onsdag  
23 Torsdag  
24 Fredag Wrestling Kids 
25 Lørdag  
26 Søndag  
27 Mandag  
28 Tirsdag

Marts

1 Onsdag  
2 Torsdag  
3 Fredag  
4 Lørdag Thor Masters, N.E. Cup
5 Søndag  
6 Mandag  
7 Tirsdag  
8 Onsdag  
9 Torsdag  
10 Fredag  
11 Lørdag AIR Cup
12 Søndag Seniorchallenge
13 Mandag  
14 Tirsdag  
15 Onsdag  
16 Torsdag  
17 Fredag  
18 Lørdag DM
19 Søndag DM
20 Mandag  
21 Tirsdag  
22 Onsdag  
23 Torsdag  
24 Fredag Wrestling Kids 
25 Lørdag Mini-stævne, Nat. Klubudviklings Netværk
26 Søndag  
27 Mandag  
28 Tirsdag  
29 Onsdag  
30 Torsdag  
31 Fredag

April

1 Lørdag Trænerkursus
2 Søndag  
3 Mandag  
4 Tirsdag  
5 Onsdag  
6 Torsdag  
7 Fredag  
8 Lørdag  
9 Søndag Mini-stævne
10 Mandag  
11 Tirsdag  
12 Onsdag  
13 Torsdag  
14 Fredag  
15 Lørdag Utrecht 
16 Søndag Utrecht 
17 Mandag  
18 Tirsdag  
19 Onsdag  
20 Torsdag  
21 Fredag  
22 Lørdag DM S (Gr-R. & Fristil)
23 Søndag  
24 Mandag  
25 Tirsdag  
26 Onsdag  
27 Torsdag  
28 Fredag Wrestling Kids 
29 Lørdag Soft Touch
30 Søndag

Maj

1 Mandag  
2 Tirsdag  
3 Onsdag  
4 Torsdag  
5 Fredag  
6 Lørdag Kredsturnering
7 Søndag  
8 Mandag  
9 Tirsdag  
10 Onsdag  
11 Torsdag  
12 Fredag Udviklingstrup 
13 Lørdag Udviklingstrup, Mini-stævne
14 Søndag Udviklingstrup 
15 Mandag  
16 Tirsdag  
17 Onsdag  
18 Torsdag  
19 Fredag  
20 Lørdag Ideseminar & R-møde 
21 Søndag  
22 Mandag  
23 Tirsdag  
24 Onsdag  
25 Torsdag  
26 Fredag NM U-J-K
27 Lørdag NM U-J-K
28 Søndag NM U-J-K
29 Mandag NM træningssamling 
30 Tirsdag NM træningssamling 
31 Onsdag