4/2 - 6/2

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

 

Tilmeldingsfrist 31/1

4/2 - 6/2

Breddetræningssamling i Frederikshavn

Træningssamling for breddebrydere

Tilmeldingsfrist 23/1

6/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes ifm. Udviklingstruppens samling.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


12/2

Begynderstævne i Jyden

Begynderstævne


25/2 - 27/2

Powercamp - Kun for piger

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 21/2

27/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes ifm. Power Camp i BK Odin.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


5/3

Begynderstævne i Herning

Begynderstævne i Herning


6/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes hos KIF Brydning.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 


12/3

AIR Cup 2022

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 28/2

19/3 - 20/3

DM børn/unge 2022

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 7/3

25/3 - 27/3

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 21/3

26/3

Begynderstævne i Aars

Begynderstævne


26/3

Trænernetværket

Trænerkursus: Trænernetværket afholdes sammen med Udviklingstruppens samlinger

Alle trænere er velkomne på tværs af niveau. Specielt unge trænere og trænere med manglende sparring i hverdagen, opfordres til at deltage.

Tilmeldingsfrist 21/3

22/4 - 24/4

Breddetræningssamling i Frederikshavn

Træningssamling for breddebrydere

Tilmeldingsfrist 17/4

29/4 - 1/5

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 25/4

30/4

Trænernetværket

Trænerkursus: Trænernetværket afholdes sammen med Udviklingstruppens samlinger

Alle trænere er velkomne på tværs af niveau. Specielt unge trænere og trænere med manglende sparring i hverdagen, opfordres til at deltage.

Tilmeldingsfrist 25/4

30/4

Begynderstævne i Horsens

Begynderstævne i Horsens

Tilmeldingsfrist 21/4

6/5 - 7/5

Dommerkursus

Dommerkursus for både nuværende dommere samt nye dommeraspiranter.

Tilmeldingsfrist 27/4

7/5

Kolding Cup 2022

(Klik for mere info)


14/5 - 15/5

Nordiske mesterskaber, Ungdom og junior 2022

(Klik for mere info)


21/5

Heros Cup 2022

Cupstævne der afholdes i Frederiksværk


28/5

Ideseminar & R-møde 2022

Årsmøde i Danmarks Brydeforbund

(Klik på linket for mere info)

Tilmeldingsfrist 18/5

3/6 - 5/6

Powercamp - Kun for piger

(Klik for mere info)


3/6 - 5/6

Åben NKC træningslejr

Træningslejr for NKC brydere samt sidste års drengebrydere samt ungdom og juniorbrydere.

Tilmeldingsfrist 20/5

18/6 - 19/6

Puslingefestival

Puslingefestival er det afsluttende stævne i Nordjysk Brydering


25/6

Danske mesterskaber for seniorer 2022

Afholdes i Aalborg sammen med DIF "DM Ugen"

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 13/6

2/9 - 4/9

KIF Brydelejr 2022

(Klik for mere info)

 


23/9 - 25/9

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 19/9

30/9 - 1/10

Thor Masters 2022

(Klik for mere info)


8/10

Alsia Cup 2022

Cupstævne der afholdes i Sønderborg

Tilmeldingsfrist 27/9

15/10

Bjørne Cup 2022

International turnering for puslinge, drenge, ungdom/junior samt pige- og kvindebrydere.


29/10

Odin Challenge 2022

(Klik for mere info)


4/11 - 6/11

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 31/10

4/11 - 6/11

Brydeskole FFI

Klik for mere info


11/11 - 13/11

Powercamp - Kun for piger

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 7/11

12/11

NBK Cup 2022

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 1/11

19/11

Venne Cup 2022

International turnering for puslinge, drenge, "ungdom+" samt pige-/kvindebrydere.

Tilmeldingsfrist 7/11

3/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2022

Afholdes i Herning

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 3/11

16/12 - 18/12

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 12/12