29/11

Wrestling Kids

Nybegynderstævne for inviterede sjællandske klubber


7/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2019

Afholdes på det nationale kraftcenter

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 7/11

13/12 - 15/12

Træningssamling for Udviklingstruppen

Afholdes i Kolding

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 9/12

14/12

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 12/12

17/1 - 18/1

Kolding Cup 2020

(Klik for mere info)


17/1 - 18/1

Thor Masters 2020

(Klik for mere info)


24/1

Wrestling Kids

Nybegynderstævne for inviterede sjællandske klubber


24/1 - 26/1

Træningssamling for Udviklingstruppen

Afholdes i BK Thrott (Århus)

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 20/1

25/1

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 23/1

1/2

DM: Senior 2020

Afholdes i Ballerup

(Klik for mere information)


22/2

Heros Cup 2020

Cupstævne der afholdes i Frederiksværk


28/2

Wrestling Kids

Nybegynderstævne for inviterede sjællandske klubber


7/3

AIR Cup 2020

(Klik for mere information)


13/3 - 15/3

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 9/3

14/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 12/3

21/3 - 22/3

DM børn/unge 2020

Afholdes i Frederikshavn

(Klik for mere info)


17/4 - 19/4

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 13/4

18/4

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 16/4

21/11

Venne Cup 2020

International turnering for puslinge, drenge, "ungdom+" samt pigebrydere.

Tilmeldingsfrist 16/11

5/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2020

Afholdes af AK Heros i Frederiksværk

(Klik for mere info)