17/1 - 18/1

Thor Masters 2020

(Klik for mere info)


17/1 - 18/1

Kolding Cup 2020

(Klik for mere info)


24/1 - 26/1

Træningssamling for Udviklingstruppen

Afholdes i BK Thrott (Århus)

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 20/1

24/1

Wrestling Kids

Nybegynderstævne for inviterede sjællandske klubber


25/1

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 23/1

1/2

DM: Senior 2020

Afholdes i Ballerup

(Klik for mere information)

Tilmeldingsfrist 20/1

4/2

Teknikmærkeprøve

Afholdes i Roskilde

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 2/2

22/2

Heros Cup 2020

Cupstævne der afholdes i Frederiksværk


28/2

Wrestling Kids

Nybegynderstævne for inviterede sjællandske klubber


1/3

Teknikmærkeprøve

(Bemærk ny lokation) Afholdes i BK Odins lokaler i Odense. 

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 28/2


5/3

Teknikmærkeprøve

Afholdes i KIFs lokaler i Kolding. 

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 3/3

7/3

AIR Cup 2020

(Klik for mere information)


13/3 - 15/3

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Arrangementet flyttes til en ny dato)

Tilmeldingsfrist 9/3

14/3

Teknikmærkeprøve (aflyst)

(Arrangementet flyttes til en ny dato)

Der kan tages prøve i følgende teknikmærker: motorik & bronze.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 12/3

21/3 - 22/3

DM børn/unge 2020

(Arrangementet flyttes til en ny dato)

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 9/3


17/4 - 19/4

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 13/4

18/4

Teknikmærkeprøve

Afholdes samme sted som samlingen for Udviklingstruppen.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. Alle er velkomne. 

Tilmeldingsfrist 16/4

8/5 - 10/5

NM Senior 2020

(Klik for mere info)



23/5

R-møde 2020

(Klik på linket for mere info)


11/9 - 13/9

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 7/9

26/9 - 27/9

DM børn/unge 2020

(Klik for mere info)


24/10

Odin Challenge 2020

(Klik for mere info)


21/11

Venne Cup 2020

International turnering for puslinge, drenge, "ungdom+" samt pigebrydere.

Tilmeldingsfrist 16/11

5/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2020

Afholdes af AK Heros i Frederiksværk

(Klik for mere info)