26/8

Nationalt Klubudviklingsnetværk

Alle er velkomne til at komme og deltage aktivt i videreudviklingen af dansk brydning

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 11/8

1/9 - 3/9

Brydelejr i Kolding

Brydelejr for både begyndere på level-niveau, op til øvede cup-brydere på 18 år.

Invitation

Tilmeldingsfrist 25/8

9/9

Træningslejr og ministævne i Frederiksværk

AK Heros inviterer til kombineret træningslejr og ministævne for nybegynder, med landstræner Szymon Kogut som træner.

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 3/9

16/9

Kredsturnering i Herning

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 14/9

16/9 - 17/9

Dommer-/ listeførerkursus

(Klik for mere info)

Tilmeldingsfrist 13/7

22/9 - 24/9

Træningssamling for Udviklingstruppen

Afholdes i Odense

(Klik for mere info)

 

Tilmeldingsfrist 11/9

23/9

Teknikmærkeprøve i Odense

Afholdes kl. 13:00 i Odense ifm. træningssamlingen for Udviklingstruppen

Der kan tages prøve i motorik-, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. 

Tilmeldingsfrist 21/9

7/10

Alsia Cup 2017

Cupstævne der afholdes i Sønderborg

Tilmeldingsfrist 26/9

8/10

KLUB-kompetencer: 1-2 Leder

(Klik for mere info)


14/10

Bjørne Cup 2017

International turnering for puslinge, drenge, ungdom/junior samt pige- og kvindebrydere.

Tilmeldingsfrist 3/10

27/10 - 29/10

Træningssamling for Udviklingstruppen

Afholdes i Kolding

(Klik for mere info)

 

Tilmeldingsfrist 16/10

28/10

Teknikmærkeprøve i Kolding

Afholdes kl. 13:00 i Kolding ifm. træningssamlingen for Udviklingstruppen

Der kan tages prøve i motorik-, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. 

Tilmeldingsfrist 26/10

4/11

Odin Challenge 2017

Nyt cupstævne for puslinge-, drenge-, ungdom- samt pige- og kvindebrydere, med opdeling af bryderne efter niveau.

Tilmeldingsfrist 27/10

11/11

NBK Cup 2017

Cupstævne for nye brydere opdelt i hhv. nybegyndere og begyndere.

NBK Cup ligger vægt på bryderens gode oplevelse med brydekampen.

Tilmeldingsfrist 3/11

18/11

Venne Cup 2017

International turnering for puslinge, drenge, "ungdom+" samt pige-/kvindebrydere.

Tilmeldingsfrist 6/11

2/12

DM Hold - Drenge & Ungdom/Junior 2017

AK Heros er vært for holdmesterskabet. 

(Mere information følger)


15/12 - 17/12

Træningssamling for Udviklingstruppen

(Klik for mere info)

 

Tilmeldingsfrist 4/12

16/12

Teknikmærkeprøve

Afholdes kl. 13:00 i (by?) ifm. træningssamlingen for Udviklingstruppen

Der kan tages prøve i motorik-, bronze- samt sølvmærket. Alle er velkomne.

Husk tilmelding senest to dage før, med fuldt navn samt hvilke prøver hvert enkelt bryder ønsker at deltage til. 

Tilmeldingsfrist 14/12

10/2

Aarhus Open 2018

Invitation

Tilmeldingsfrist 20/1

11/2 - 16/6

Aarhus Open - International træningslejr

Invitation

Tilmeldingsfrist 20/1

17/3 - 18/3

DM: D-U-J Pi/Kv 2018

(Mere information følger)


21/4

DM: Senior 2018

(Mere information følger)